Plavání pomáhá při zdravotních problémech
Není nic lepšího než si jít brzo ráno před prací zaplavat. Pokud nejste zrovna ranní ptáče, můžete zvolit i večerní plavání – v bazénu je většinou málo lidí, a tak se nemusíte bát, že do někoho při plavání narazíte. A proč vlastně začít právě s tímto sportem? Pomáhá při dýchacích obtížích, bolestech zad, kloubů i svalů. Celkově se Vaše tělo uvolní a brzy se budete cítit jako ryba ve vodě. Výborné je také plavání na zádech, které pomůže především Vašemu zádovému svalstvu. Plavání hodně přispívá především k psychické pohodě každého z nás, a za to to přece stojí. Pokud navštívíte i ledovou řeku, perfektně se Vám prokrví končetiny. A nesmíme zapomenout ani na návštěvu sauny nebo vířivky, která bude po pár odplavaných bazénech opravdu příjemná.
Jak začít?
Pokud chcete začít plavat, jako první si pořiďte pohodlné plavky a hodit se Vám budou i brýle pod vodu. Budete se tak moci potápět bez omezení a plavání si více užijete. Zvolte si jeden den v týdnu, který si vyhradíte na návštěvu bazénu. Zaznamenejte si ho třeba do diáře, ať máte Váš plán stále na očích. Ze začátku si zvolte, kolik bazénu hodláte odplavat. Nesnažte se hned zezačátku plavat tak, jako byste chtěli získat medaile. Vaše tělo by pak mohlo být přetažené, a na další trénink byste si hodně počkali. Ideální je odplavat cca 20 až 30 m a pak si chvíli odpočinout. Takto můžete pokračovat přibližně půl hodiny. Důležité je také zvolit si styl plavání- nejvhodnější je prsa, znak nebo volný styl.
Vezměte s sebou i děti
Nejvíce návštěvu bazénu ocení Vaše děti, které se k Vám mohou přidat. Zkuste jim udělat pěkný den a ukázat jim, co přesně tento sport obnáší. Samozřejmě upravte délku i styl plavání podle potřeb dítěte a ukažte mu správnou techniku plavání. Důležité je i dětem vysvětlit, jak správně při plavání dýchat. Budete v bazéně jako dva parťáci a uvidíte, že na společně strávený čas nikdy nezapomenete.