Úvěry, které jsou poskytovány bankovními i nebankovními společnostmi, se většinou dělí na podnikatelské a spotřebitelské.
- Ty podnikatelské využívají pouze firmy a podnikatelé.
- Jsou totiž určené právě jen pro potřeby firmy.
- Spotřebitelský úvěr si otevírají běžní občané, kteří si tímto způsobem potřebují financovat své soukromé záležitosti.
- Většinou se tak zbavují probíhajících nebo hrozících exekucí, konsolidují si nevýhodné půjčky a refinancují hypotéky.
Banky většinou požadují, aby byl jejich klient dostatečně bonitní. Což znamená, že nesmí mít žádný záznam v registrech dlužníků nebo nějaký jiný problém. Nebankovní společnosti jsou v těchto ohledech tolerantnější. U podnikatelů je možné přimhouřit oko nad nízkým daňovým přiznáním. Někdy se dá přehlédnout i nulové. Důležité je, aby dlužník dokázal splácet.
Jeden den na vyřízení stačí
Maličko přísnější posuzování je u osob soukromých. Záznam v registrech dlužníků nemusí být hned důvodem k zamítnutí půjčky, ale je potřeba určité příjmy doložit, aby se klient nedostal do ještě větších finančních problémů, ze kterých už by bylo téměř nemožné dostat se zpět na pevnou zem. Jedním z dalších rozdílů, který je mezi bankovním a nebankovním sektorem je to, že v nebankovním https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/se jedná o bezúčelovou hypotéku. Jednoduše řečeno – nikdo se vás nebude ptát, nač peníze budete potřebovat. Výhodné je i rychlé vyřízení.
- Po podepsání smlouvy můžete mít potřebné finanční prostředky už do čtyřiadvaceti hodin.
Tím ovšem není vše navždy zpečetěno. Pokud si celý podnik rozmyslíte, pak máte ještě čtrnáct dnů na to, abyste od smlouvy odstoupili. A to bez udání důvodu. Důležitou podmínkou je vlastnictví nějaké nemovitosti, kterou budete za svůj závazek ručit. Nebankovní hypotéku lze také předčasně doplatit bez toho, že by po vás někdo žádal penále.